TAC Safety barriers save lives

2018 Bags of Goals: 11

These lists are for the top individual goal kicking tallies for a game each round . The qualifying amount for this list is a bag of 11 or more goals in a game.

This list is based on Senior matches only. If you have any information regarding this section, please email me. I apologise for any omissions.

Player
Match
League
Rnd

Week 21: August 18th

Daniel Coates Leitchville Gunbower v Huntly Heathcote & District FNL EF
William Slattery Wickliffe Lake Bolac v Great Western Mininera & District FNL 17


Week 19: August 4th

Daniel Neri Royal Park v Campbells Creek Maryborough Castlemaine District FNL 14
Justin Van Unen Wandin v Belgrave AFL Yarra Ranges - Div 1 14

 
Week 18 July 28th

Christian Kelly Birregurra v Colac Imperials Colac & District FNL 15
Jarrod Korewha Koroit v Portland Hampden FNL 14


Week 15: July 7th

Christopher Graham Yea v Thornton Eildon AFL Yarra Ranges - Div 2 11
Patrick Horsburgh Violet Town v Rushworth Kyabram & District FNL 12
Zach Salmi Swifts v Pimpinio Horsham & District FNL 12


Week 14: June 30th

William Collicoat Natte Bealiba v Dunolly Maryborough Castlemaine District FNL 10
Patrick Horsburgh Violet Town v Rushworth Kyabram & District FNL  
Max Solomon Lindenow South v Buchan Omeo & District FNL 12

Week 11: June 9th


Trent Chapman Benalla All Blacks v Moyhu Ovens & King FNL 9
Ross McDermott Yarra Glen v Thornton Eildon AFL Yarra Ranges 8
William Slattery Wickliffe Lake Bolac v Caramut Mininera & District FNL 9

 
Week 10: June 2nd

Kyle Gillingham Harcourt v Dunolly Maryborough Castlemaine District FNL 7
Michael Lockyer Lismore Derrinallum v Caramut Mininera & District FNL 7
Cameron McCabe Diggers Rest v Rockbank Riddell & DIstrict FNL 7
Brayden Norris Alexandra v Thornton Eildon AFL Yarra Ranges Div 2 6
Kayne Pettifer Kyabram v Mansfield Goulburn Valley FNL 8

Week 9: May 26th
Aaron Henneman Avoca v Capmbells Creek Maryborough Castlemaine District FNL 6
Todd Podolczak Ruperstswood v Rockbank Riddell & District FNL 6
Callum Wilson Katunga v Tocumwal Picola & District FNL 8

Week 7: May 12th
Ryan Emmett Stanhope v Ardmona Kyabram & District FNL 6
Robert Hartfield Mount Evelyn v Belgrave AFL Yarra Ranges FNL 4
Lachlan Sharp Strathfieldsaye v Maryborough Bendigo FNL 5

Week 5: April 28th
Chris Burrows Waaia v Yarroweyah Picola & District FNL 4
Brenton Newbold Greta v Bonnie Donn Ovens & King FNL 4
John Spencer Rutherglen v Wodonga Saints Tallangatta & District FNL 4
Guy Telford Kiewa Sandy Creek v Chiltern Tallangatta & District FNL 4

Week 4: April 21st
 
J Bliss Westerns v Branxholme Wallacedale South West District FNL 3
Matthew Perri Leitchville Gunbower v Heathcote Heathcote & District FNL 3
Week 2: April 7th

Phillip Lobb Nullawil v Wakool Golden Rivers FNL 1
Jason Rowan Merrival v Russells Creek Warrnambool & District 1
James Staude Harrow Balmoral v Pimpinio Horsham & District FNL 1
 
Week 1: March 30th 
 
Mitchell Phelps Barwon Heads v Newcomb Bellarine FNL 1