Red EnergyTAC   

This list will show the top closest games and any draws for season 2021. The qualification for a close games is any game won by a point.
This list is based on Senior VCFL matches only.

This weeks additions in bold.
If you have any information regarding this section, please email me. I apologise for any omissions.

Drawn Games
Score
Team and match
Round
League
8.11 59 v 8.11 59 Alexandra v Yea 12 Outer East FNL - Div 2
6.3 39 v 6.3 39 Cranbourne v Woori Yallock 10 Outer East FNL - Premier
7.9 51 v 7.9 51 Mooroppna v Rochester 10 Goulburn Valley FNL
8.9 57 v 8.9 57 Bannockburn v Geelong West Giants 10 Geelong & District FNL
 9.7 61 v 9.7 61 Karingal v Chelsea  12   MPNFNL - Div 2
7.17 59 v 8.11 59 Merbein v South Mildura 6 Sunraysia FNL
11.4 70 v 10.10 70 Traralgon Tyers United v Yarram 4 North Gippsland FNL
9.14 68 v 10.8 68 Irrewarra-Beeac v Birregurra 4 Colac & District FNL
7.8 50 v 7.8 50 Swifts Creek v Benambra 3 Omeo & District FNL
7.16 58 v 9.4 58 Sale City v Rosedale 2 North Gippsland FNL
13.8 86 v 12.14 86 Mt Eliza v Frankston YCW 2 MPNFNL - Div 1
 9.2 56 v 8.8 56 Donald v Wedderburn 1 North Central FNL

 

Close Games
Scores
Teams and match
Round
League
4.10 34 v 5.5 35 Birregurra v Apollo Bay 17 Colac & District FNL
10.11 71 v 10.10 70 Taylors Lake v Edenhope Apsley 11 Horsham & District FNL
5.5 35 v 5.6 36 Allansford v Old Coillegians 16 Warrnambool & District FNL
10.6 66 v 10.5.65 Balranald v Tyntynder 8 Central Murray FNL
6.9 45 v 6.8 44 Mirboo North v Foster 13 Mid Gippsland FNL
9.5 59 v 9.6 60 Pearcedale v Crib Point 12 MPNFNL - Div 2
9.3 57 v 8.8 56 Shepparton v Mooroopna 9 Goulburn Valley FNL
9.20 74 v 11.7 73 Sale v Bairnsdale 11 Gippsland FNL
9.4 58 v 9.5 59 Lucknow v Stratford 9 East GIppsland FNL
10.4 64 v 8.15 63 Catani v Yarragon 8 Ellinbank & District FNL
6.5 41 v 6.6 42 Deniliquin Rams v Numurkah 12 Murray FNL
8.9 57 v 8.8 56 Coleraine v Dartmoor 6 South West District FNL
12.14 86 v 11.19 85 Mt Eliza v Frankston Bombers 10 MPNFNL - Div 1
11.11 77 v 11.10 76 Bears Lagoon Serpentine v Maiden Gully YCW 8 Loddon Valley FNL
13.7 85 v 13.8 86 Pyramid Hill v Bridgewater 8 Loddon Valley FNL
4.2 26 v 4.3 27 Boisdale Briagalong v Stratford 8 East Gippsland FNL
11.6 72 v 10.11 71 Woodside v Heyfield 7 North Gippsland FNL
12.11 83 v 12.12 84 Harrow Balmoral v Noradjuha Quantong 6 Horsham & District FNL
12.12 84 v 13.7 85 Macorna v Murrabit 6 Golden Rivers FNL
12.8 80 v 12.7 79 Stawell v Dimboola 5 Wimmera FNL
9.5 59 v 9.6 60 Rosedale v Woodside 6 North Gippsland FNL
8.16 64 v 8.17 65 Rosebud v Frankston Bombers 5 MPNFNL - Div 1
11.13 79 v 11.12 78 Elmore v Huntly 5 Heathcote & District FNL
10.14 74 v 11.7 73 Souther Mallee Giants v Minyip Murtoa 3 Wimmera FNL
5.16 46 v 6.9 45 Sale City v Woodside 4 North Gippsland FNL
6.11 47 v 6.10 46 Natte Bealiba v Talbot 3 Maryborough Castlemaine District FNL
11.12 78 v 12.5 77 Melton v Sebastopol 3 Ballarat FNL
13.7 85 v 12.14 86 Ouyen United v Wentworth 4 Sunraysia FNL
9.9 63 v 8.14 62 Tyntynder v Mallee Eagles 2 Central Murray FNL
7.9 51 v 8.4 52 Bungaree v Buningyong 1 Central Highlands FNL
13.14 92 v 13.13 91 South Bendigo v Eaglehawk 2 Bendigo FNL
8.11 59 v 9.6 60 Mooroopna v Shepparton 2 Goulburn Valley FNL
13.13 91 v 12.18 90 Gisborne v Strathfieldsaye 1 Bendigo FNL
 7.6 48 v 6.11 47 Lorne v Alvie  1 Bellarine FNL