2022 premiership clubs

This list includes Seniors, Reserves and Third 18 winners from all leagues covered on countryfootyscores.com plus a few extras and will begin to be updated as soon as information becomes available for the 2022 season. 

League Seniors Reserves Thirds Fourths
Ballarat Melton FNC Sunbury FNC North Ballarat FNC -
Bellarine Barwon Heads FNC  Torquay FNC - -
Bendigo Gisborne FNC Golden Square FNC Gisborne FNC -
Central Highlands Gordon FNC Springbank FNC Springbank FNC Buninyong FNC
Central Murray Kerang FNC Woorinen FNC Lake Boga FNC Swan Hill FNC
Colac & District
South Colac FNC Alvie FNC Lorne FNC Irrewarra-Beeac FNC
Ellinbank & District Neerim South FNC Ellinbank FNC Neerim South FNC Longwarry FNC
East Gippsland Stratford FNC Wy Yung FNC Wy Yung FNC -
Farrer (NSW) Marrar FNC Marrar FNC Northern Jets FNC -
Geelong St Mary's FNC South Barwon FNC Newtown Chilwell FNC  
Geelong & District Bannockburn FNC East Geelong FNC - -
Gippsland League Leongatha FNC Leongatha FNC Warragul FNC Maffra FNC
Golden Rivers Nullawil FNC Murrabit FNC Hay FNC Wandella FNC
Goulburn Valley Echuca FNC Echuca FNC Echuca FNC Shepparton Swans FNC
Hampden Koroit FNC South Warrnambool FNC Hamilton FNC -
Heathcote & District LBU FNC Mount Pleasant FNC White Hills FNC -
Horsham & District Rupanyup FNC Noradjuha Quantong FNC Pimpinio FNC Laharum FNC
Hume (NSW) Holbrook FNC Holbrook FNC Rand Walbundrie Walla FNC Henty FNC
Kowree Naracoorte Tatiara (SA) Keith FNC Lucindale FNC Kybybolite FNC Naracoorte FNC
Kyabram & District Lancaster FNC Lancaster FNC Nagambie FNC -
Loddon Valley Marong FNC Marong FNC Marong FNC -
Maryborough Castlemaine District Harcourt FNC Trentham FNC Talbot FNC Talbot FNC
Mid Gippsland Yinnar FNC Toora FNC Mirboo North FNC -
Millewa Bambill FNC - - -
Mininera & District  Ararat Eagles FNC Tatyoon FNC Penshurst FNC -
MPNFL - Div 1 Frankston YCW FNC Frankston YCW Mt Eliza FNC -
MPNFL - Div 2 Langwarrin FNC Langwarrin FNC Langwarrin FNC -
Murray Mulwala FNC Tongala FNC Nathalia FNC Cobram FNC
Northern Riverina (NSW)        
North Central Birchip Watchem FNC Sea Lake Nandaly FNC Sea Lake Nandaly FNC Donald FNC
North Gippsland Yallourn Yallourn North FNC TTU FNC Rosedale FNC -
Omeo & District Lindenow South FNC - Lindenow South FNC  -
Outer East - Premier Narre Warren FNC Narre Warren FNC Emerald FNC -
Outer East - Div 1 Gembrook Cockatoo FNC Gembrook Cockatoo FNC - -
Outer East - Div 2 Powelltown FNC Warburton Millgrove FNC Warbuton Millgrove FNC -
Ovens and King Benalla All Blacks FNC Benalla All Blacks FNC - -
Ovens & Murray Wangaratta FNC Yarawonga FNC Wangaratta FNC
Picola & District  Waaia FNC Strathmerton FNC Tungamah FNC Tocumwal FNC
Riddell & District Riddell FNC Diggers Rest FNC Wallan FNC -
Riverina (NSW) Ganamain Grong Grong Matong FNC Turvey Park FNC Griffith FNC -
South West District Cavendish FNC Coleraine FNC - -
Sunraysia  Irymple FNC Irymple FNC Irymple FNC Robinvale FNC
Tallangatta & District Chiltern FNC Chiltern FNC Barnawartha FNC Chiltern FNC
Upper Murray Tumbarumba FNC Bullioh FNC - Cudgewa FNC
Warrnambool District Nirranda FNC Nirranda FNC Kolora-Noorat FNC Russells Creek FNC
West Gippsland Tooradin-Dalmore FNC Tooradin-Dalmore FNC Inverloch-Kongwak FNC Phillip Island FNC
Western Border Millicent FNC South Gambier FNC South Gambier FNC MIllicent FNC
Wimmera Minyip Murtoa FNC Horsham FNC Ararat FNC Horsham FNC