Red EnergyTAC   

2021 Bags of Goals: 10

This list is based on Senior matches only. If you have any information regarding this section, I apologise for any omissions.

Player
Match
League
Rnd

Week 14: July 24th

Daniel Cassidy Greta v North Wangaratta Ovens & King FNL 18
Will Foster Mansfield v Seymour Goulburn Valley FNL 13
Benjamin Gill Picola United v Blighty Picola & District FNL 15
Paul McMahon Torquay v Partarlington Bellarine FNL 17

 
Week 13: July 10th

Kaiden Antonowicz South Bengdigo v Kyneton Bendigo FNL 12
Alex Blair Geelogn West Giants v North Geelong Geelong & District FNL 11
Jayden  Cutts Traralgon Tyers United v Gormandale North Gippsland FNL 11
Jay Kirkwood Jeparit Rainbow v Laharum Horsham & District FNL 10
Callum Morrison Yarra Glen v Broadford Outer East FNL - Div 2 12
John Spencer North Wangaratta v King Valley Ovens & King FNL 15

 
Week 12: July 3rd

Jack Duke Avoca v Maryborough Rovers Maryborough Castlemaine District FNL 7

 
Week 11: June 26th

Zak Bozanich Springbank v Clunes Central Highlands FNL 10
Brenton Campbell Undera v Ardmona Kyabram & District FNL 11
Michael Fowkes Powelltown v Yea Outer East FNL - Div 2 10
Samuel Gordon Camperdown v Port Fairy Hampden FNL 7
David Johnson Yarra Junction v Broadford Outer East FNL - Div 2 10
Todd Miller Thurgoona v Wahgunyah Tallangatta & District FNL 9

 
Week 10: June 19th

Brandyn Grenfell Marong v Inglewood Loddon Valley FNL 8
Korey Loechel Nangiloc v Cardross Millewa FNL 9
Brayden Norris Alexandra v Broadford Outer East FNL - Div 2 9
Luke Smailes Moulamein v Macorna Golden Rivers FNL 7

 
Week 9: June 12th

Zack-Harie Betson Strathmerton v Blighty Picola & District FNL 9
Flynn Campbell Huntly v Leitchville Gunbower Heathcote & District FNL 8
Marcus McMillan Strathmerton v Blighty Picola & District FNL 9

 
Week 8: May 22nd

Michael Gibbons Mt Evelyn v Berwick Springs Outer East FNL - Div 1 6
Andrew Oberdorfer Nullawil v Moulamein Golden Rivers FNL 6
Gene Robinson Millicent v Casterton Sandford Western Border FNL 7
Joshua Smith Merrigum v Longwood Kyabram & District FNL 7

 
Week 7: May 15th

Harley Hunter Wickliffe Lake Bolac v Caramut Mininera & District FNL 5
Benjamin Leech Harcourt v Maryborough Rovers Maryborough Castlermaine District FNL 5
J Longmuir Officer v Healesville Outer East FNL - Div 1 5
Lachlan Murray Lexton v Dunnolly Maryborough Castlermaine District FNL 5


Week 6: May 8th

Mark Doolan Chiltern v Wahgunyah Tallangatta & District FL 6
Michael Duncan Woodside v Gormandale North Gippsland FNL 5
Trrent Elliott Warburton Millgrove v Broadford Oouter East FNL - Div 2 4
Damon Folkes Great Western v Hawlesdale Macarthur Mininera & District FNL 4
Daniel Lewis Lang Lang v Yarragon Ellinbank & District FNL 5
Korey Loechel Nangiloc v Cardross Millewa FNL 4

 
Week 5: May 1st

Zachary Cerrone Lancaster v Longwood Kyabram & District FNL 4
Jyran Chatfield Russells Creek v Old Collegians Warrnambool & District FNL 4
Jordan Erskine Anglesea v Portarlington Belalrine FNL 5
Zach Lounder Moyston Willaura v Caramut Mininera & District FNL 3
Cody Szust Wodonga v North Albury Ovens & Murray FNL 5

 
Week 4: April 24th

Cleve Hughes Milawa v Tarrawingee Ovens & King FNL 5
Brent Jaques Belmont v Anakie Geelong & District FNL 3
Clay Ketchen Nilma Darnum v Yarragon Ellinbank & District FNL 3
Darcy Richards Eaglehawk v Castlemaine Bendigo FNL 3
Gene Robinson Millicent v West Gambier Western Border FNL 3


Week 3: April 17th

Christopher Bant Panmure v Old Collegians Warrnambool & District FNL 2
Brett Doswell Thurgoona v Mitta United Tallangatta & District FNL 3
Andrew Lloyd Shepaprton East v Longwood Kyabram & District FNL 2
Zach Louder Moyston Willaura v Wickliffe Lake Bolac Mininera & District FNL 1
Adam Thomson Gol Gol v Meringur Millewa FNL 1

 
Week 2: April 10th

Braidy Dickens Pyramid Hill v Inglewood Loddon Valley FNL 1
Tyson McKenzie Tungamah v Picola United Picola & District FNL 1
Kain Robins Marong v Calivil United Loddon Valley FNL 1
Alexander Wells  Murchison Toolamba v Longwood Kyabram & District FNL 2

 
Week 1: April 2nd

Andrew Steele Newcomb v Portarlington  Bellarine FNL  1