Red EnergyTAC   

2021 Bags of Goals: 11

These lists are for the top individual goal kicking tallies for a game each round . The qualifying amount for this list is a bag of 11 or more goals in a game.

This list is based on Senior matches only. If you have any information regarding this section, please email me. I apologise for any omissions.

Player
Match
League
Rnd
Week 13: July 10th
Douglas Palmer Woorinen v Koondrook Barham Central Murray FNL 8


Week 12: July 3rd

Jack Di Mizio Kiewa Sandy Creek v Wahgunyah Tallangatta & District FNL 10
Haydyn Erfurth Stratford v Orbost Snowy Rovers East Gippsland FNL 10


Week 11: June 26th

Darren Allen Swifts Creek v Swan Reach Omeo & District FNL 9
Kaiden Antonowicz South Bendigo v Maryborough Bendigo FNL 9
Charlie Burrows Waaia v Yarroweyah Picola & District FNL 12

Week 10: June 19th

Keenan Hughes Yallourn Yallourn North v Gormandale North Gippsland FNL 8
Nick Pezzaniti Irymple v South Mildura Sunraysia FNL 10
Anthony Zelencich Carisbrook v Dunnolly Maryborough Castlemaine District FNL 9

Week 9: June 12th

Tim Looby Strathmerton v Blighty Picola & District FNL 9

 
Week 8: May 22nd

Jackson Calder Mornington v Crib Point MPNFNL - Div 2 8
Ben Clay Tatyoon v Caramut Mininera & District FNL 6
Dominic Dare Alvie v Western Eagles Colac & District FNL 7
Adam Donohue Inverleigh v Winchelsea Geelong & District FNL 7
Jack Spokes Nirranda v Dennington Warrnambool & District FNL 7
Ben Warren Jeparit Rainbow v Kaninva Leeor United Horsham & District FNL 6

 
Week 7: May 15th

Grant Cameron Woorndoo Mortlake v Hawkesdale Macarthur Mininera & District FNL 5
A O'Connor Cavendish v Westerns South West DIstrict FNL 4

 
Week 6: May 8th

Jyran Chatfield Russells Creek v Dennington Warrnambool & District 5


Week 5: May 1st

Tim Hawkins Stratford v Lucknow East Gippsland FNL 2
Liam Heasley Heyfield v Gormandale North Gippsland FNL 4
Daniel Hitchins Tumbarumba v Corryong Upper Murray FNL 3
Benjamin Humphrey Foster v Newborough Mid Gippsland FNL 4
Dion Lawson Apollo Bay v Western Eagles Colac & District FNL 4
Damien Zaparenkov Apollo Bay v Western Eagles Colac & District FNL 4
Anthony Zelencich Carisbrook v Newstead Maryborough Castlemaine District FNL 3

 
Week 4: April 24th

Josh Mellington Violet Town v Girgarre Kyabram & District FNL 3

 
Week 3: April 17th

Kaine Parsons Tallangatta v Wahgunyah Tallangatta & District FNL 3


Week 2: April 10th

Lucas Anderson Torquay v Geelong Amateur Bellarine FNL  2
Darren Ewing Tongala v Barooga Murray FNL 2