Omnia   

2024 Bags of Goals: 10

This list is based on Senior matches only. If you have any information regarding this section, I apologise for any omissions.

Player
Match
League
Rnd

Week 15: June 6th

Ben Edwards Birchip-Watchem FNC v St Arnaud FNC North Central FNL 12
Brendan holt Churchill FNC v Yarram FNC North Gippsland FNL 12
Marc Holt Lang Lang FNC v Longwarry FNC Ellinbank & District FNL 14

 
Week 14: June 29th

Charlie Burrows Waaia FNC v Rennie FNC Picola & District FNL 14
Jai Thompson Harrow Balmoral FNC v Taylors Lake FNC Horsham & District FNL 11


Week 13: June 22nd

Jake Healy Werrimill FNC v Meringur FNC Millewa FNL 9
Kain Robins Marong FNC v Mitiamo FNC Loddon Valley FNL 10
Paul Summers Swifts FNC v Rupanyup FNC Horsham & District FNL 10


Week 12: June 15th

Judah Hobbs Noradjuha Quantong FNC v Kanive Leeor United FNC Horsham & District FNL 9
Joshua Jenkins Sea Lake Nandaly FNC v Charlton FNC North Central FNL 9


Week 11: June 8th

Braydon McHugh Longwarry FNC v Nyora FNC Ellinbank & District FNL 10


Week 10: June 1st

Al Bennett Bonnie Doon FNC v North Wangaratta FNC Ovens & King FNL 10
Will Howe Narre Warren FNC v Berwick Springs FNC Outer East FNL - Premier 8
Brad Whittaker Dunnstown FNC v Waubra FNC Central Highlands FNL 8

 
Week 9: May 25th

Lachie Constable Lismore Derrinallum FNC v Caramut FNC Mininera & District FNL 6
Connor Joseph Modewarre FNC v Newcomb FNC Bellarine FNL 8
James Lloyd Murchison-Toolamba FNC v Girgarre FNC Kyabram & District FNL 6
Chris Wangman Morwell East FNC v Hill End FNC Mid Gippsland FNL 7


Week 8: May 18th

Fraser Fort South Barwon FNC v St Albans FNC Geelong FNL 6


Week 7: May 11th

Fergus Greene Sandhurst FNC v South Bendigo FNC Bendigo FNL 5
Tim Looby Strathmerton FNC v Blighty FNC Picola & District FNL 7


Week 6: May 4th

Rhys Monument Skipton FNC v Beaufort FNC Central Highlands FNL 4
Jake Sutherland Shepaprton East FNC v Dookie United FNC Kyabram & District FNL 4


Week 5: April 27th

Reece Crabtree Bambill FNC v Meringur FNC Millewa FNL 2
Duane Haebich Goorambat FNC v Whorouly FNC Ovens & King FNL 5
Charlie Mclay Lancaster FNC v Rushworth FNC Kyabram & District FNL 3


Week 4: April 20th

Max Donegan Healesville FNC v Powelltown FNC Outer East FNL - Div 1 2
Aaron Edwards Healesville FNC v Powelltown FNC Outer East FNL - Div 1 2
Jake Healy Werrimull FNC v Meringur FNC Millewa FNL 1
Josh Mellington Bears Lagoon Serpentine FNC v Ingelwood FNC Loddon Valley FNL 2
Harry Warfe Omeo-Benambra FNC v Buchan FNC Omeo & District FNL 2
Dermott Yawney Nar Nar Goon FNC v Bunyip FNC West Gippsland FNC 2

 
Week 3: April 13th

Marc Holt Lang Lang FNC v Nyora FNC Ellinbank & District FNL 2
Josh Mellington Bears Lagoon Serpentine FNC v Pyramid Hill FNC Loddon Valley FNL 1
Cooper Thomason Bright FNC v Benalla All Blacks FNC Ovens & King FNL 3

 
Week 1: March 29th

 Jordan Bird Berrigan FNC v Tocumwal FNC  Picola & DIstrict FNL