Selected teams | See who the ins and outs are for this weekends round of matches in the Ovens & Murray FNL.
SENIORS
Yarrawonga v Myrtleford
Yarrawonga
B: Kayden Sharp, Cameron Sudholz, Jordan Urquhart
HB: Logan Morey, Leigh Masters, Joel O'Dwyer
C: Ryan Bruce, Harrison Wheeler, Timothy Lawrence
HF: Jackson Meade, Lachlan Howe, Jack Sexton
F: Zac Banch, Matthew Casey, Bailey Frauenfelder
R: Riley Welsh, Mark Whiley, Connor Griffiths
Int: Brayden Coburn, Jack Forge, Will Wheaton
Emg: Max Hemphill, Matthew McCabe, Harrison Meade
In: Jackson Meade, Will Wheaton, Joel O'Dwyer (all debut), Riley Welsh, Kayden Sharp
Out: Jacob Adkins,Scott Oswald (unavail), Tyler Lovell, Harry Haley, Joshua Tonna (all inj)
Myrtleford
B: Ryan Crisp, Brady Sharp, Matthew Dussin
HB: Daniel Roche, Nathan Laracy, William Shem
C: Taylor Hunt, Kurt Aylett, Hugh Wales
HF: Liam Byrne, Riley O'Shea, Lachlan Dale
F: Declan Bren, Ryley Sharp, Brody Ricardi
R: Dawson Simpson, Matthew Munro, Mitchell Dalbosco
Int: Liam Harrington, Joshua Muraca, Jarryd Wallace
Emg: Rhys Grant, Malachi Owers, Luke Quirk
In: Jarryd Wallace
Out: Elijah Wales (susp)
Wangaratta v Corowa-Rutherglen
Wangaratta
B: Mark Anderson, Dylan Van Berlo, Jessie Smith
HB: Michael Bordignon, Callum Moore, Daniel Sharrock
C: Luke Saunders, Abraham Ankers, Joshua Smart
HF: Fraser Ellis, Josh Porter, Harrison Smart
F: Ben Bray, Christopher Knowles, Matt Kelly
R: Zackery Leitch, Mathew Grossman, Joe Richards
Int: James McClounan, Daine Porter, Frazer Dent
Emg: Ben Douthie, Daniel Saunders, Ethan Stone
In: Christopher Knowles, Frazer Dent, Dylan Van Berlo
Out: Benjamin Speight (VFL - North Melbourne),Ben Reid, Michael Newton (inj)
Corowa-Rutherglen
B: Tyson Logie, Kade Kuschert, Jamie Seymour
HB: Jack Schilg, Joe Hansen, Max Taylor
C: Darcy Melksham, Damien Wilson, Charlie Nastasi
HF: Matthew Grantham, Jarred Lane, Matthew Wilson
F: Hayden Filliponi, Kyle Docherty, Mak Lavis
R: Thomas Goodwin, Jason Marks, Cameron Wilson
Int: Kaelan Bradtke, Cody Howard, Angus Lingham
Emg: Jordan Lavis, Iain McGillivray, Bailey Minogue
North Albury v Albury
North Albury
B: Andrew McNeel, Thomas Sharp, Clay Moscher-Thomas
HB: Isaac Keighran, Jackson Weidemann, Harrison Tooney
C: Carter Norman, George Godde, Joel Roberson
HF: Ethan Bakic, Braxton Ah Mat, Jacob Beattie
F: Flynn Gardiner, Sam Azzi, Will Maclean
R: Jackson Casey, Riley Smith, Ryan Polkinghorne
Int: Connor Bradbury, Jack King, Daniel Pattinson, Will Strauss, Mitchell Wadley, Jesse Wellington
In: Connor Bradbury, Mitchell Wadley, Daniel Pattinson (team will be finalised by 5pm Friday as per league deadline)
Albury
Albury Tigers
B: Luke Daly, Lucas Conlan, Michael Duncan
HB: Jacob Page, Jacob Conlan, Jessy Wilson
C: James Grills, Fletcher Carroll, Tom O'Brien
HF: Anthony Miles, Mitchell Scott, Cooper Page
F: Riley Bice, Ben Kelly, Dean Polo
R: Dean Heta, William Blomeley, Jake Gaynor
Int: Jack Avage, Jacob Brunner, Kane Flack, Alex Jones, Luke Packer, Lachlan Taylor-Nugent
In: Jack Avage, Luke Packer, Anthony Miles, Alex Jones, James Grills, Jacob Conlan, Jacob Brunner, Michael Duncan
Out: Daniel Cross, Brayden O'Hara, Kieran Ellis, Jeffrey Garlett, Shaun Daly (team will be finalised by 5pm Friday as per league deadline)
Wodonga v Wodonga Raiders
Wodonga
B: Noah Bradshaw, Jayse Brown, Daniel Wortmann
HB: Jacob Barber, Samuel Jewell, Gabriel J Crothers
C: Kade Brown, Cody Szust, Isaac Cassidy
HF: Zachery Brain, Adam Jorgensen, Kade Mimmo
F: Thomas Johnson, Ethan Redcliffe, Oscar Willding
R: Harry Pole, Oliver Greenhill, Ben McPherson
Int: Liam Andrews, Josh Clayton, Casey Marr, Joshua Mathey, Charlie Morrison, Rhys Ritchie
In: Josh Clayton, Gabriel J Crothers, Jayse Brown, Charlie Morrison, Noah Bradshaw
Out: Troy Marx, Mitchell Dinneen (team will be finalised by 5pm Fri as per league deadline)
Wodonga Raiders
B: Cooper Daly, Mitch Thomas, Lachlan Flagg
HB: Shane Munro, Tyrrell Lui, Bradley St John
C: Max Beattie, Jarrod Hodgkin, Tom Bracher
HF: Jake Bradshaw, Connor Newnham, Hayden Clarke
F: Declan Everett, Isaac Muller, Jydon Neagle
R: Scott Meyer, Steven Jolliffe, Dylan Clarke
Int: Jarrod Ardern, Tim Haines, William McCarty, Cooper Smith, Connor Taylor, Ryan Warfe
In: Tom Bracher, Jydon Neagle, Jarrod Ardern (team will be finalised by 5pm Fri as per league deadline)
RESERVES
Yarrawonga v Myrtleford
Yarrawonga
B: Alexander Kealy, Kayden Sharp, Harrison Meade; C: Cory Pearn, Joshua Patterson, Brodie Tyson; HF: Matthew McCabe, Ross Mulquiney; F: Judd Hooper, Owen Conway, Zac Webster; R: Joseph Gorman, Cameron Tregenza, Max Hemphill; Int from: Craig Frauenfelder, Matthew Grinter, Reid Clarke, Zechariah Cuppens, Matthew Dwyer, Hunter Frauenfelder, Brad O'Connor, Christopher Wilson
Myrtleford
B: Charlie Crisp, Lachlan Hourigan; HB: Bryce Mummery, Jedd Bynon, Austin Wickes; C: Darcy Chellew, Corey Southern, Rhys Grant; HF: Ryley Bouker, Ryley Forrest; F: Samuel Byrne, Luke Quirk, Max Stevens; R: Jye Gribbin, Malachi Owers, Jai Dykstra; Int: Alexander Ivone, Anthony LaSpina, Kane Michelini; Emg: Matthew Gunson, Lachlan Pember
Wangaratta v Corowa-Rutherglen
Wangaratta
B: Edward Cartledge, Joshua Hedin, Zac Hedin; HB: Harry Allan, Jamie Anderson, Fletcher Ramage; C: Bailey Annett, Brendan Gamze, Ethan Stone; HF: Declan Joyce-Lawford, Ethan Roach, Daniel Tidball; F: Lachlan Bray, Frazer Judd, Alex Johnstone; R: Marcus Battin, Daniel Saunders, William Reilly; Int: Cam Green, Fraser Holland-Dean, Jack McKinley
Corowa-Rutherglen
B: Simon Lavis, Nicholas Clifton; HB: Tycarl Cole, Jordan Lavis, Benjamen Ferraro; C: , Mark Athanitis; HF: Jed Ansell, Bailey Minogue, Luke Heagney; F: Jesse Johnstone, Thomas Robinson, Brent Rose; R: Iain McGillivray, Beau Schilg, Bailey Pirnag; Int: Aaron Spencer, Ned Taylor
North Albury v Albury
North Albury
Selected from: Isaac Alexander, Harry Alexander, Jack Baker, Connor Bradbury, Oliver Brosolo, Connor Clarke, Benjamin Collins, Jack Drummond, Zac Eyers, Zachary Forostenko, Foster Gardiner, Clinton Gilson, Bart Hanrahan, Jack King, Lachlan McIntosh, Daniel Pattinson, Callum Pattinson, Oscar Ramsden, Ethan Ryan, Mitchell Stibbard, Will Strauss, Mitchell Wadley, Isaac Walton, Jesse Wellington
Albury
B: Max Bruton, Jack Avage, Kane Flack; HB: Mitchell Anderson, Sam Hodge, Dayle Martin; C: Jay Hillary, Angus Geddes, Hogan Quinn; HF: Noah Heywood, Kolby Heiner-Hennessy, Christopher Lockhart; F: Jacob Brunner, William Haberecht, Jake Elias; R: Riley Tuckwell, Austin Longfield, Jackson Payne; Int: Charlie Avage, Cooper Boyle, Alex Jones, Alex Rowe, Lachlan Taylor-Nugent, William Unthank
Wodonga v Wodonga Raiders
Wodonga
To be selected from: Thomas Baker, Mitchell Dinneen, Ben Gardner, Tom Gardner, Aaron Green, Jack Grigg, Billy Haynes, Thomas Haynes, Harrison Kitching, Mitchell Knagge, Lachlan Lowe, Troy Marx, Darcy Norman, Finley North, Jarrod Redcliffe, Jack Stefani, Nathan Still, Lachlan Walker, Bailey Williamson, Seth Wilson
Wodonga Raiders
To be selected from: Max Aylmore, Stephen Bradshaw, Thomas Christesen, Bradley Ellis, Jakobe Gibb, Mason Gilfillan, Max Glass, Charlie Hamilton, Thomas Hernan, Baylee Jerram, Ben Johnstone, Kieran Jones, Ethan Katalinic , Leon Kowski, Joseph Lonergan, Joshua Long, Joel Merkel, Alex Pocock, troy price, Lachlan Ryan, Angus Sinclair, Jacob Smith, Riley Stone, Buckley Wilson
THIRDS
Yarrawonga v Myrtleford
Yarrawonga
B: William Connell, Hugh Mullins, Macklin Hooper; HB: Sam Hemphill, Lachlan Phillips, James Shaw; C: Aidan Fennell, Oscar Willis, Xavier Walker; HF: Alex A'Vard, Hunter Surrey, Cooper Lonergan; F: Damon Kaine, Ben Coghill, Brendan Ryan; R: Kyal Tyson, Matthew Nieuwenhout, Benjamin Woodburn
Myrtleford
B: Zachary Kirk, Nicholas Ferguson, Mikka Paulsen; HB: Liam Eaton, Jake Rigoni, Billy Griska; C: Nate Bevacqua, Angus Pronk, Tom Sparks; HF: Damon Harrington, Liam Stephens, Josh Jones; F: Addison Bedendo, Jobe Brock, Levi Young; R: Jackson Masin, Degan Dolny, Thomas Cappellari; Int: Thomas Sutherland, Jack Venville, Logan Wright
Wangaratta v Corowa-Rutherglen
Wangaratta
B: Ethan Guy, Luke Shepherd, Ben Scott; HB: Jesse Hurley, Ryan Battin; C: Dominic Walker, Lachlan Boyle; HF: Harrison Hewitt, Jack McKinley, Braeden Marjanovic; F: Joseph Gray, Levi Williams; R: Xavier Laverty, Fraser Holland-Dean, William Oats; Int: Oliver Scalzo, Waitai Tua, Joshua Tweedale
Corowa-Rutherglen
B: Hayden Kilsby, Wil Julian, Tom Meerton; HB: Luke Heagney, Ned Taylor, Matthew Hince; C: Matthew Halton, Jacob Habermann, Aaron Spencer; HF: Matthew Bush, Caleb Black; F: Jordan McKenzie, Ryan Beveridge, Oliver Struve; R: Caleb Johnson, Finn Osborne, Jesse Johnstone; Int: Benjamin Black, Jay Compton, Jackson Lewis, Jordan Villanueva
North Albury v Albury
North Albury
B: Daniel Kirk, Alex Kohne, Cooper Summers; HB: Foster Gardiner, Owen Smith, Archer Gardiner; C: Lenny Foard, Angus Maclean, Luke Kirk; HF: Miles Hemann-Petersen, Jakeb Bradley, Antony Thomas; F: Aiden Heinrich, Joseph Kennedy, Carl Wenke; R: Coby Fitzsimmons, Darcy Penny, Luke Boothey; Int: Blake Hardy, Jacques Kabore, Jayden Lawson, Patrick McCormack Emg: Owen Peverell
Albury
B: Elijah Bodycott, Harry Cameron, Max Byrne; HB: Oscar Cameron, Caleb Clemson, Max Diffey; C: Isaac Dykes, Lincoln Hardy, Noah Graham; HF: Oliver Hayes, Riley Heywood, Bailey Hodgson; F: Charlie Lappin, Pacey Maher, Luke Lowry; R: Isaac McGrath, Brayden McMenamin, Campbell O'Brien; Int: Jamison Scott, Zach Sears, Joe Spendier, Sebastian Sproule, James Steer, Charlie White, James White
Wodonga v Wodonga Raiders
Wodonga
Selected from: Mitch Damm, Gus Jones, Mitchell McLean, Harley Middleton, Jacob Murphy, Denis Mutsinzi, Aaron Reichman, Ethan Ritchie, Ivan Rogers, Trent Scott, Will Shannon, Shaun Spooner, Rhys Venturoni, Cal Wilson, Jack Zuber
Wodonga Raiders
Selected from: Sean Barran, Nathan Clarke, Cooper Clarke, James Collier, Wil Conway, Lachlan Crothers, Myles Harding, Jordan Harding, Ben Hernan, Max Hudson, Thomas Ingram, Alexander Jamieson, Benjamin Jones, Hugh Kavanagh, Sam McKenzie, Harry Moxey, Oliver Robertson, Declan Rochow, Noah Smith, Charlie St John, Samuel Stefani, Ned Twycross, Mitchell Way, William Webb, Zac Whitsed