League |
Best and Fairest Winner |
Club |
Alberton | Chris Endres | Kilcunda Bass |
Ballarat | Shane Henderson | Ballarat |
Bellarine | James Darke | Torquay |
Bendigo | Tim Martin | Sandhurst |
Central Highlands | Luke Fisher | Springbank |
Central Murray | ||
Colac & District | ||
Ellinbank & District - East | Tye Holland | Longwarry |
Ellinbank & District - West | Luke Walker | Koo Wee Rup |
East Gippsland | Damian Ashcroft | Paynesville |
Farrer (NSW) | ||
Geelong | Guy O'Keefe | Leopold |
Geelong & District | Andrew Challis | East Geelong |
Gippsland | Adam Bailey | Morwell |
Golden Rivers | ||
Goulburn Valley | ||
Hampden | Isaac Templeton | Koroit |
Heathcote & District | Tyson Findlay | North Bendigo |
Horsham & District | Deek Roberts Brent Christie |
Taylors Lake Edenhope Apsley |
Hume (NSW) | Nico Sedgwick | Brockley Burrumbuttock |
Kowree Naracoorte Tatiara (SA) | ||
Kyabram & District | Michael Shiels | Nagambie |
Loddon Valley | ||
Mallee | Tyler Lehmann | Beulah |
Maryborough Castlemaine District | Damon Apsland | Lexton |
Mid Gippsland | Daniel Risol | Newborough |
Millewa | ||
Mininera & District | ||
Mornington - Peninsula | Michael Gay | Mornington |
Mornington - Casey Cardinia | Scott Meyer Dominc Paynter |
Beaconsfield Pakenham |
Mornington - Nepean | Jay Bruno | Rye |
Murray | Marcus Smith | Barooga |
North Central | Mark Lloyd | Wedderburn |
North Gippsland | Joshua Stubb Travis Brighton |
Heyfield Churchill |
Northern Riverina (NSW) | ||
Omeo & District | Josh Nellie | Buchan |
Ovens and King | ||
Ovens & Murray | Kristan Height | Myrtleford |
Picola & District - South East | Luke Minogue Tyson Saunders |
Katandra Katamatite |
Picola & District - North West | Andrew May | Jerilderie |
Riverina (NSW) | Brad Aiken | CAK |
South West District | ||
Sunraysia | ||
Tallangatta & District | Cameron McNeil | Barnawartha |
Upper Murray | Shannon Gilson | Corryong |
Warrnambool & District | Nick Johnstone | Allansford |
Western Border | ||
Wimmera | Kieran Delahunty | Minyip Murtoa |
Yarra Valley - Division 1 | Jarrod Bayliss | Wandin |
Yarra Valley - Division 2 | Wayne Robertson | Yarra Junction |