Closest Games
|
Margin
|
Team and match
|
Round
|
League
|
1
|
Ardmona v Lancaster
|
Prelim Final
|
Kyabram & District FL
|
|
Carngham Linton vRokewood Corindhap
|
1st Semi
|
Lexton Plains
|
|
Terang Mortlake v Koroit
|
Elim Final
|
Hampden FL
|
|
Doveton v Narre Warren
|
Qual Final
|
MPNFL - Casey Cardinia
|
|
Lindenow South v Buchan
|
1st Semi
|
Omeo & District FL
|
|
Elmore v Heathcote
|
15
|
Heathcote & District FL
|
|
Beulah v Woomelang Lascelles
|
15
|
Mallee FL
|
|
Tooradin v Berwick
|
14
|
MPNFL - Casey Cardinia
|
Cudgewa v Border Walwa
|
13
|
Upper Murray FL
|
|
|
Corowa Rutherglen v Myrtleford
|
14
|
Ovens & Murray FL
|
Heathcote v White Hills
|
13
|
Heathcote & District FL
|
|
|
Illabrook v Navarre
|
11
|
Lexton Plains FL
|
Winchelsea v Inverleigh
|
13
|
Geelong & District FL
|
|
|
Wedderburn v Birchip Watchem
|
11
|
North Central FL
|
|
Boort v Charlton
|
8
|
North Central FL
|
|
Rochester v Mansfield
|
7
|
Goulburn Valley FL
|
|
Wodonga v North Albury
|
7
|
Ovens & Murray FL
|
|
Doveton v Torradin
|
6
|
MPNFL - Casey Cardinia
|
Tallangatta Valley v Kiewa Sandy Creek
|
7
|
Tallangatta & District FL
|
|
Milawa v Bright
|
6
|
Ovens & King FL
|
|
Sandiford v Westerns
|
7
|
South West District FL
|
|
Wandin v Upwey Tecoma
|
5
|
Yarra Valley Mountain District FL - Div 1
|
|
Shepparton United v Rochester
|
5
|
Goulburn Valley FL
|
|
Tarrawingee v Whorouly
|
5
|
Ovens & King FL
|
|
|
Bungarre v Hepburn
|
3
|
Central Highlands FL
|
|
Moulamein v Wakool
|
4
|
Golden Rivers FL
|
|
Mooroopna v Shepparton Swans
|
3
|
Golburn Valley FL
|
|
Lavington v Albury
|
3
|
Ovens & Murray FL
|
Lake Boga v Wickliffe Lake Boga
|
2
|
Central Murray FL
|
|
Churchill v Boasidale Briagolong
|
3
|
North Gippsland FL
|
|
Toora & District v Kilcunda Bass
|
2
|
Alberton FL
|
|
Golden Square v Gisborne
|
1
|
Bendigo FL
|
|
Murrabit v Nullawil
|
1
|
Golden Rivers FL
|
Drawn Games
|
Score
|
Team and match
|
Round
|
League
|
15.11 (101) v 16.5 (101)
|
Benambra v Swifts Creek
|
Grand Final
|
Omeo & District FL
|
16.17(113) v 17.11 (113)
|
South Belgrave v Alexandra
|
17
|
Yarra Valley Mountain - Div 2
|
9.8 (62) v 8.14 (62)
|
Beaconsfield v Cranbourne
|
15
|
MPNFL - Casey Cardinia
|
13.15 (93) v 13.15 (93)
|
Violet Town v Lancaster
|
17
|
Kyabram & District FL
|
8.12 (60) v 8.12 (60)
|
Modewarre v Drysdale Hawks
|
16
|
Bellarine FL
|
11.11 (83) v 12.11 (83)
|
Katunga v Berrigan
|
10
|
Picola & District FL
|
15.12 (102) v 15.12 (102)
|
Springbank v Ballan
|
6
|
Central Highlands FL
|
20.14 (134) v 21.8 (134)
|
Mornington v Chelsea
|
5
|
MPNFL - Peninula
|
7.7 (49) v 6.13 (49)
|
Buln Buln v Ellinbank
|
6
|
Ellinbank & District FL
|
12.10 (82) v 12.10 (82)
|
Stony Creek v Kilcunda Bass
|
5
|
Alberton FL
|
17.15 (117) v 17.15 (117)
|
Red Hill v Crib Point
|
4
|
MPNFL - Nepean
|
11.12 (78) v 11.12 (78)
|
Beaconsfield v ROC
|
3
|
MPNFL - Casey Cardinia
|
10.20 (80) v 12.8 (80)
|
Cobden v Warrnambool
|
4
|
Hampden FL
|
16.8 (104) v 15.14 (104)
|
YCW v B/L Serpentine
|
4
|
Loddon Valley FL
|
15.7 (97) v 14.13 (97)
|
Kyneton v Sandhurst
|
1
|
Bendigo FL
|