Red EnergyTAC   



If you have any information regarding this section, please email me. I apologise for any omissions.

Closest Games
Score
Team and match
Round
League
7.12 (54) v 8.7 (55) Kiewa Sandy Creek v Mitta United Grand Final Tallangatta & District FL
10.11 (71) v 10.12 (72) Tyrendarra v Coleraine Grand Final South West District FL
14.9 (93) v 13.16 (94) Lorne v Irrewarra Beeac 20 Colac & District FL
10.12 (72) v 11.7 (73) Pines v Chelsea 17 MPNFL - Peninsula
12.9 (81) v 12.10 (82) Anakie v Bannockburn 14 Geelong & District FL
9.9 (63) v 9.8 (62) Beechworth v Thurgoona 16 Tallangatta & District FL
14.11 (95) v 14.12 (96) Broadford v Elmore 11 Heathcote & District FL
1.9 (15) v 2.4 (16) Morwell East v Yinnar 12 Mid Gippsland FL
7.11 (53) v 8.4 (52) Corryong v Border Walwa 11 Upper Murray FL
5.2 (32) v 5.3 (33) Mirboo North v Yinnar 11 Mid Gippsland FL
16.10 (106) v 15.17 (107) South Belgrave v Yarra Junction 10 Yarra Valley Mountain - Div 2
9.10 (64) v 9.9 (63) Newlyn v Buninyong 8 Central Highlands FL
10.12 (72) v 11.7 (73) Heathmere v Westerns 8 South West District FL
12.7 (79) v 11.12 (78) Rupanyup v Great Western 6 Horsham & District FL
9.7 (61) v 9.8 (62) Phillip Island v Inverloch Kongwak 7 Alberton FL
7.9 (51) v 7.10 (52) Chiltern v Yackandandah 7 Tallangatta & District FL
9.13 (67) v 9.14 (68) Traralgon v Drouin 7 West Gippsland Latrobe FL
14.13 (97) v 15.8 (98) Modewarre v Angelsea 4 Bellarine FL
12.10 (82) v 13.5 (83) Birchip Watchem v Boort 5 North Central FL
12.10 (82) v 12.11 (83) Federal v Corryong 2 Upper Murray FL
9.9 (63) v 9.10 (64) Bimboola v Nhill & District 3 Wimmera FL
17.7 (109) v 16.12 (108) Bonnie Doon v Goorambat 4 Benalla & District FL
8.12 (60) v 9.5 (59) Rye v Rosebud 3 MPNFL - Nepean
6.11 (47) v 6.10 (46) Bairnsdale v Wy Yung 3 East Gippsland FL
9.12 (66) v 10.7 (67) Sea Lake Nandaly v Hopetoun 3 Mallee FL
13.12 (90) v 13.11 (89) Dunnstown v Bunninyong 1 Central Highlands FL
15.15 (105) v 16.10 (106) Morwell v Drouin 2 West Gippsland Latrobe FL
15.7 (97) v 15.8 (98) Echuca v Shepparton Swans 1 Goulburn Valley FL
14.9 (93) v 14.10 (94) Ardmona v Girgarre 1 Kyabram & District FL
10.14 (74) v 11.9 (75) Wonthaggi Power v Yarram 1 Alberton FL
13.7 (85) v 13.8 (86) Murrabit v Quambatook 1 Golden Rivers FL


Drawn Games
Score
Team and match
Round
League
13.13 (91) v 13.13 (91) Moulamein v Nullawill 14 Golden RIvers FL
15.12 (102) v 15.12 (102) Pensurst v Moyston Willaura 14 Mininera & District FL
13.13 (91) v 13.13 (91) Melton South v Ballarat 13 Ballarat FL
13.3 (81) v 12.9 (81) Cora Lynn v Lang Lang 13 Ellinbank & District FL
5.8 (38) v 5.8(38) South Barwon v Grovedale 10 Geelong FL
0.0 (0) v 0.0 (0) Camperdown v Terang Mortlake 13 Hampden FL
10.7 (67) v 9.13 (57) Stony Creek v Inverloch Kongwak 12 Alberton FL
7.12 (54) v 7.12 (54) Lang Lang v Nilma Darnum 12 Ellinbank & District FL
13.9 (87) v 14. 3 (87) Bridgewater v YCW 12 Loddon Valley FL
7.7 (49) v 7.7 (49) Cohuna Kangas v Lake Boga 8 Central Murray FL
11.9 (75) v 11.9 (75) Beaconsfield v Berwick 6 MPNFL - Casey
23.10 (148) v 23.10 (148) Torquay v Drysdale Hawks 4 Bellarine FL
15.13 (103) v 14.19 (103) Wakool v Wandella 5 Golden Rivers FL
16.6 (102) v 16.6 (102) South Colac v Colac Imperials 4 Colac & District FL
13.11 (89) v 13.11 (89) Foster v Fish Creek 4 Alberton FL
9.9 (63) v 9.9 (63) Torquay v Geelong Amateur 3 Bellarine FL
11.9 (75) v 11.9 (75) Hill End v Yarragon 2 Mid Gippsland FL
13.10 (80) v 13.10 (80) Yarra Glen v Belgrave 2 Yarra Valley Mountain - Div 2