Polaris

Murray FNLSelected Teams | See all the ins and outs for this weekends round of matches in teh Murray Football Netball League.

TUNGAMAH v. COBRAM Round 8 - 01/06/2019

Tungamah

 

To be selected from:
B. Bartlett, N. Lawless, J. Reilly, J. Jones, D. Haebich, D. Scott,
T. Jones, T. Irvine, J. Irvine, A. Ford, M. Bourke, K. Rowe,
B. Butts, C. Bourke, B. Beaton, W. Thomson, B. Beaton, J. O'Brien,
W. Sharp, J. Sampson, A. Saunders

In: J. Sampson
Out: A. Ross, C. Powell

 

Cobram

 

To be selected from:
S. Smith, T. O'Sullivan, L. Allen, N. Lane, N. Dore, D. Clarke,
D. McCormack, S. Beasley, N. Wines, T. Scott, C. Williams, D. Ryan,
N. Hoban, S. Gemmill, M. DeMaio, A. De Cicco, J. Cassidy, S. Stallion,
L. Hyde, N. Hartley, B. Rudd, I. Artavilla

In: D. McCormack, D. Clarke, J. Cassidy
Out: L. McShane, D. Brunskill, J. Lucas

 

MOAMA v. DENILIQUIN RAMS Round 8 - 01/06/2019

Moama

 

To be selected from:
K. Baker, S. Youngman, N. Milner, J. Russell, J. Harland, M. Palmer,
L. Dunham, D. Lowry, F. Buchanan, L. Thorp, W. Jackson, A. McKindlay,
J. Ives, R. Williams, J. Simpson, D. Pinney, J. Kneebone, J. Whitehead,
C. Farrell, D. McKindlay, P. Van Der Sluys, L. Eldridge

In: N. Milner, J. Harland, M. Palmer
Out: L. Edwards, K. Phipps, G. Ward

 

Deniliquin Rams

 

To be selected from:
S. Atley, H. Hillier, K. Elphick, M. Barnett, H. Ross, A. Bull,
A. Pappin, R. Gittens, J. Cavallaro, J. Pitts, N. Howe, T. Gallagher,
A. Free, R. Hussey, J. Anstee, C. O'Connor, R. MacDonald, R. Brunker,
D. East, A. Morris, B. Nisbet, B. Irwin, L. Pitts

In: R. Hussey

 

TONGALA v. RUMBALARA Round 8 - 01/06/2019

Tongala

 

To be selected from:
C. Ilett, K. Fitzgerald, J. Robilliard, A. Williams, M. Watson, T. Vick,
J. Tucker, J. Souter, A. Lovison, N. Woods, R. Bacon, A. Dennis,
S. Cipriani, L. Woolan, B. Nevett, C. Smith, C. McCarthy, D. Joyce,
H. Cohen, B. Denham, J. Hammond, M. Ryan

In: B. Nevett, S. Cipriani, C. Ilett, C. Smith, H. Cohen
Out: M. Wild, R. Cowley, B. Power, J. Matthes, D. Maher

 

Rumbalara

 

To be selected from:
C. Mahoney, J. Sorgel, D. Smith, D. Patten, R. Morgan, C. McCartney,
J. Wanganeen, T. Hunter, k. atkinson, T. Kelly, T. Lloyd, L. Armstrong,
N. Terlich, J. Terlich, J. Patmore, L. Power, A. Miller, J. Trianidis,
M. Johnstone, K. Wise, K. Atkinson, R. Taylor, J. Papoulis, C. Egan

In: D. Patten, R. Taylor, J. Trianidis
Out: J. Armstrong

 

BAROOGA v. NUMURKAH Round 8 - 01/06/2019

Barooga
B: R. Gatcum, L. Morey, R. Brooks
HB: B. Goesch, B. Oats, W. Robinson
C: K. Bextream, C. Leighton-Daly, S. Macheda
HF: T. McNeill, L. Olson,
F: R. Gow, M. Sumner, L. Brown
R: R. Thomson, , C. Patten
Int: N. Sim, H. Brown, N. Macheda

 

In: N. Macheda
Out: W. Demasi

 

Numurkah

 

 

MULWALA v. ECHUCA UNITED Round 8 - 01/06/2019

Mulwala

B: E. Boyer, G. Dominick,
HB: , J. Hammond,
C: L. Howroyd, ,
HF: , S. Robinson,
F: , D. Flanagan,
R: , B. Wilson,

To be selected from:
B. Clarke, J. Ednie, C. Carling, T. Dow, L. Davis, T. Doyle,
J. Gash, H. Crossley, J. Walker, L. Russell, D. McNamara, A. Shand,
K. Abikhair, F. Fletcher, H. Hosking, C. Magher

In: K. Abikhair

 

Echuca United

 

To be selected from:
D. Moon, B. Fulford, B. Sawyer, C. Garner, B. Simpson, J. Florance,
P. Quanchi, J. Cantwell, P. Hubbard, J. Mellington, L. Carmody, B. Anderson,
J. Beveridge, B. Barnes, J. Hartigan, F. Priest, C. Zanella, N. Denahy,
K. Coates, C. McLay, N. Kellow, R. Priest

 

 

CONGUPNA v. NATHALIA Round 8 - 01/06/2019

Congupna

 

To be selected from:
D. Campbell, B. Poole, J. Dwyer, J. Chapman, B. Squire, L. Baldwin,
D. Minutoli, A. Egan, S. Ferguson, H. Durston, D. Schaper, T. Mifka,
D. Gleeson, M. Beck, C. Allen, J. Shannon, P. Jacobson, J. Gee,
J. Trewin, C. Boyer, M. Cornwall

 

 

Nathalia

B: P. Carroll, H. Cobbledick, C. Nave
HB: R. Butler, H. Hawks, N. Nihill
C: J. Nihill, A. Hickey, C. Congues
HF: M. Barnes, A. Hicks, A. Jorgensen
F: L. Evans, B. Bell, J. Limbrick
R: , , T. Nihill
Int: A. Quinn, C. Brown

 

To be selected from:
B. Ross, R. Barnes, B. Summerville

 

 

FINLEY v. KATANDRA Round 8 - 01/06/2019

Finley

B: T. McCarney, M. Ryan, Z. Carruthers
HB: C. Robertson, T. Doyle, L. Bramley
C: P. Massingham, R. Jewell, T. Kleinschmidt
HF: J. Brain, T. Robertson, S. Kable
F: Z. Cuppens, M. Jackson, D. O'Bryan
R: L. Hawkins, L. Middleton,
Int: M. Wilson

To be selected from:
J. McDonald, K. Murphy, L. Moore

Out: B. Coombs

 

Katandra