Red EnergyTAC   

Ovens Murray FNLTeam Selections | All the ins and outs for this weekends round 12 matches in the Ovens & Murray FNL.

ALBURY v NORTH ALBURY

ALBURY

B: Luke Packer, Jessy Wilson, Cooper Page

HB: Michael Duncan, Kieran Ellis, Kane Flack

C: William Bowden, Fletcher Carroll, Isaac McGrath

HF: Riley Bice, Jacob Conlan, Jacob Page

F: Jack Avage, Jeffrey Garlett, Lachlan Taylor-Nugent

R: Dean Heta, Shaun Daly, Brayden O'Hara

Int: William Blomeley, Tom O'Brien, Mitchell Scott

Emg: Cooper Boyle, Jacob Brunner, Darcy Harrington

In: Jack Avage, Luke Packer, William Bowden (debut), Lachlan Taylor-Nugent

Out: Dean Polo (inj), Luke Daly (rested), Alex Jones, Lucas Conlan (unavail)

NORTH ALBURY

B: Isaac Keighran, Thomas Sharp, Andrew McNeel

HB: Julian Hayes, Sam Azzi, Jackson Weidemann

C: Zachary Forostenko, Clay Moscher-Thomas , Foster Gardiner

HF: Jack Penny, Will Maclean, Harrison Tooney

F: Flynn Gardiner, Carter Norman, Jesse Wellington

R: Ethan Bakic, Sam Hodge, Callum Pattinson

Int: Jackson Casey, Connor Clarke , Jack King

Emg: Mitchell Eyers, Archer Gardiner, Riley Smith

WODONGA RAIDERS v WODONGA

WODONGA RAIDERS

B: Cooper Daly, Tim Haines, Lachlan Flagg

HB: William McCarty, Liam Delahunty, Shane Munro

C: Max Beattie, Hayden Clarke, Declan Everett

HF: Jarrod Hodgkin, Jake Bradshaw, Bradley St John

F: Scott Meyer, Connor Newnham, Jydon Neagle

R: Isaac Muller, Steven Jolliffe, Dylan Clarke

Int: Thomas Gibbs, Max Glass, Connor Taylor

Emg: Charlie Hamilton, Alex Pocock, Mitchell Way

In: Scott Meyer, Jarrod Hodgkin

Out: Charlie Hamilton, Alex Pocock (omit)

WODONGA

B: Mitchell Dinneen, Isaac Cassidy, Daniel Wortmann

HB: Jacob Barber, Samuel Jewell, Kade Mimmo

C: Kade Brown, Cody Szust, Zachary Burhop

HF: Hamish O'Brien, Adam Jorgensen, Jordan Taylor

F: Thomas Johnson, Ethan Redcliffe, Oscar Willding

R: Harry Pole, Oliver Greenhill, Charlie Morrison

Int: Josh Clayton, Joshua Mathey, Rhys Ritchie

Emg: Jayse Brown, Thomas Haynes, Casey Marr

In: Hamish O'Brien (debut)

Out: Zachery Brain (retired)

 

COROWA-RUTHERGLEN v WANGARATTA

COROWA-RUTHERGLEN

B: Tyson Logie, Kade Kuschert, Jack Schilg

HB: Cody Howard, Angus Lingham, Max Taylor

C: Darcy Melksham, Jarred Lane, Brent Rose

HF: Hayden Filliponi, Joe Hansen, Jason Marks

F: Jamie Seymour, Kyle Docherty, Damien Wilson

R: Thomas Goodwin, Matthew Grantham, Cameron Wilson

Int: Mark Athanitis, Kaelan Bradtke, Charlie Nastasi

Emg: Jordan Lavis, Bailey Pirnag, Matthew Wilson

In: Joe Hansen, Kaelan Bradtke

Out: Jordan Lavis, Matthew Wilson (omit)

WANGARATTA

B: James McClounan, Jamie Anderson, Dylan Van Berlo

HB: Michael Bordignon, Callum Moore, Luke Saunders

C: Joe Richards, Matt Kelly, Daniel Sharrock

HF: Fraser Ellis, Ben Reid, Daine Porter

F: Abraham Ankers, Josh Porter, Michael Newton

R: Zackery Leitch, Benjamin Speight, Mark Anderson

Int: Hunter Gottschling, Mathew Grossman, Jessie Smith

Emg: Bailey Annett, Tyler Norton, Ethan Roach

In: Abraham Ankers, Hunter Gottschling

Out: Bailey Annett, Tyler Norton (omit)

MYRTLEFORD v YARRAWONGA

MYRTLEFORD

B: Daniel Roche, Brady Sharp, Austin Wickes

HB: Darcy Chellew, Matthew Dussin, Taylor Hunt

C: Malachi Owers, Matthew Munro, Brody Ricardi

HF: Declan Bren, Ryley Sharp, Lachlan Dale

F: Bradley Murray, Ryan Crisp, Murray Waite

R: Dawson Simpson, Kane Michelini, Mitchell Dalbosco

Int: Rhys Grant, Joshua Muraca, Wayland Wales

Emg: Samuel Byrne, Ryley Forrest, Corey Southern

In: Murray Waite, Bradley Murray, Wayland Wales, Rhys Grant, Taylor Hunt

Out: Kurt Aylett, Elijah Wales, Nathan Laracy (inj), Samuel Byrne (omit), Liam Harrington (unavail)

YARRAWONGA

B: Cameron Sudholz, Joshua Tonna, Jordan Urquhart

HB: Logan Morey, Leigh Masters, Will Wheaton

C: Ryan Bruce, Harrison Wheeler, Harry Haley

HF: Tyler Lovell, Matthew Casey, Jackson Meade

F: Bailey Frauenfelder, Lachlan Howe, Max Hemphill

R: Riley Welsh, Will Sexton, Connor Griffiths

Int: Jack Sexton, Beau Seymour, Kayden Sharp

Emg: Jack Forge, Timothy Lawrence, Matthew McCabe

In: Kayden Sharp, Beau Seymour, Max Hemphill

Out: Xavier Leslie, Mark Whiley (managed), Zac Banch (inj)

 

WANGARATTA ROVERS v LAVINGTON

WANGARATTA ROVERS

B: Jayden Bear, Tyson Hartwig, William Nolan

HB: Samuel Murray, Raven Jolliffe, Ryan Stone

C: Jack Gerrish, Jake Cresswell, Dylan James Stone

HF: Sam Allen, Edward Dayman, Cody Schutt

F: Tyler Cornish, Alexander Marklew, Thomas Thynne

R: Shane Gaston, Matthew Jones, Tyler Roos

Int: Sam Carpenter, Regan Gorman, Jace McQuade

Emg: Todd Grayson, Xavier Naish, Ky Williamson

In: Regan Gorman, Thomas Thynne, Sam Allen, Tyler Cornish, Jace McQuade

Out: Joshua Newton, Xavier Naish, Ky Williamson, Stuart Booth (omit), Tristan Lenaz (inj)

LAVINGTON

B: Kris Holman, Nicholas Meredith, Joshua Klemke

HB: Adam Butler, Aidan Cook, Simon Curtis

C: Darcy Hennessy, Samuel Hargreave, Clayton Marsh

HF: Shaun Driscoll, Aidan Johnson, Tom Hargreave

F: Jack Kirley, Brant Dickson, Andrew Mackinlay

R: Kai Davies, Luke Garland, Martin Brennan

Int: Drew Beavan, Jack Harland, Darcy Smith

Emg: Logan Berryman, Samuel Herzich, Michael Oates

In: Joshua Klemke, Darcy Smith (debut)

Out: Samuel Hopper (susp), Logan Berryman (omit)

 

RESERVES
ALBURY v NORTH ALBURY

ALBURY

B: Mitchell Anderson, Lincoln Hardy, Dayle Martin; HB: Jacob Brunner, Darcy Harrington, Campbell O'Brien; C: Cooper Boyle, Ben Harvey, Jackson Payne; HF: Max Bruton, Kolby Heiner-Hennessy, Hogan Quinn; F: Harry Cameron, Noah Heywood, Alex Rowe; R: Benjamin Duncanson, Christopher Lockhart, Riley Tuckwell; Int: Angus Geddes, Austin Longfield, William Unthank

NORTH ALBURY

B: Isaac Alexander, Adam Whyte, Mitchell Stibbard; HB: Joel Roberson, Isaac Walton, Riley Smith; C: Connor Bradbury, Oliver Brosolo, Zac Eyers; HF: Mitchell Eyers, Jack Baker, Daniel Pattinson; F: Ethan Ryan, Ben Thomas, Will Strauss; R: Jack Drummond, Mitchell Wadley, Clinton Gilson; Int: Zachery Stephens

WODONGA RAIDERS v WODONGA

WODONGA RAIDERS

B: Bradley Ellis, Angus Sinclair, Troy Price; HB: Charlie Hamilton, Buckley Wilson, Beau Packer; C: Kieran Jones, Cooper Smith, Ethan Katalinic; HF: Baylee Jerram, Harris Lee, Ben Johnstone; F: Cooper Clarke, Nathan Clarke, Jack Gray; R: Alex Pocock, Jacob Smith, Jakobe Gibb; Int: Thomas Christesen, Thomas Hernan, Sam Skinner; Emg: Brent Ohlin, Riley Stone, Tom Twycross

WODONGA

Selected from: Liam Andrews, Thomas Baker, Lachlan Brodie, Jayse Brown, Gabriel J Crothers, Ben Gardner, Tom Gardner, Ryan Goding, Aaron Green, Billy Haynes, Thomas Haynes, Joel Heiner, David Kapay, Harrison Kitching, Lachlan Lowe, Casey Marr, Ben McPherson, Darcy Norman, Jack Stefani, Nathan Still, Seth Wilson

COROWA-RUTHERGLEN v WANGARATTA

COROWA-RUTHERGLEN

B: William Seymour, Luke Kuschert, Aaron Spencer; HB: Luke Backhouse, Thomas Robinson, Jordan Lavis; C: Bailey Pirnag; HF: Tycarl Cole, Dean Druce, Alex Finlayson; F: Jed Ansell, Preston Pedron, Bailey Minogue; R: Iain McGillivray, Mak Lavis, Matthew Wilson; Int: Hayden Kilsby

WANGARATTA

B: Cam Green, Zac Hedin, Joshua Smart; HB: Harry Allan, Ethan Roach, Tyler Norton; C: Harrison Smart, Daniel Saunders, Ethan Stone; HF: Lachlan Canning, Alex Johnstone, Frazer Dent; F: Bailey Annett, Frazer Judd, Lachlan Sykes; R: Christopher Knowles, Fletcher Ramage, Josh Nanson; Int: Marcus Battin, Joel Bihun, Declan Joyce-Lawford

MYRTLEFORD v YARRAWONGA

MYRTLEFORD

B: Jedd Bynon, Bryce Mummery, Alexander Ivone; HB: Lachlan Hourigan, Ryley Forrest, William Shem; C: Frazer Dale, Lachlan Pember, Tex McIntosh; HF: Ryley Bouker, Riley O'Shea, Jarryd Wallace; F: Samuel Byrne, Kane Stevens, Jye Gribbin; R: William McKerral, Corey Southern, Samuel Piazza; Int: Shane Laracy, Anthony LaSpina, Cody Poulton

YARRAWONGA

B: Judd Hooper, Joel O'Dwyer, Cory Pearn; HB: Reid Clarke, Harrison Meade, Cameron Tregenza; C: Timothy Lawrence, Jack Forge, Joshua Patterson; HF: Jacob Adkins, Owen Conway, Matthew McCabe; F: Brandon Symes, Joseph Gorman, Zac Webster; R: Brodie Tyson, Bronson Schofield, Zechariah Cuppens; Int: Alex Byrne, Liam Russell, Hunter Surrey

WANGARATTA ROVERS v LAVINGTON

WANGARATTA ROVERS

B: Michael Powell, Nicholas Henderson, Jacob Talarico; HB: Xavier Naish, Paddy McNamara, Ky Williamson; C: William Allen, Mitchell Booth, Josh O'Donohue; HF: Stuart Booth, Lachlan Bedendo, Joshua Newton; F: Alessandro Belci, Todd Grayson, Coen Hennessy; R: Nicholas Redley, Elijah Amery, Connor Crimmins; Int: Brenton Cooper, Bryn D'Arcy, Jack Davies, Luke Peters, Luke Toohey, Tom Young

LAVINGTON

B: Tyson Dunstan, Isaac Lampe, Stephen Leitch; HB: Cody Mannagh, Michael Oates, Alex Mcmaster; C: Zach Barton-Browne, Reece Brennan, Lachlan Spinelli; HF: Samuel Herzich, Nathan Cook, Coopa Steele; F: Connor Clayton, Nicholas Sheridan, Trent Remington; R: Aidan Beveridge, Logan Berryman, James Oeser; Int: Todd Lunn, Connor Meredith, Luke Parmenter; Emg: Baily Scott, Marcus Seary, Neil Smith

 

THIRDS
ALBURY v NORTH ALBURY

ALBURY

B: James Steer, Bailey Hodgson, Charlie White; HB: Max Byrne, James White, Sebastian Sproule; C: Harry Cameron, Oscar Cameron, Caleb Clemson; HF: Elijah Bodycott, Lincoln Hardy, Noah Graham; F: Joe Spendier, Jamison Scott; R: Charlie Lappin, Max Diffey, Campbell O'Brien; Int: Oliver Hayes, Pacey Maher

NORTH ALBURY

B: Daniel Kirk, Carl Wenke, Alex Kohne; HB: Luke Boothey, Joseph Kennedy, Darcy Penny; C: Aiden Heinrich, Owen Smith, Cooper Summers; HF: Angus Maclean, Jakeb Bradley, Owen Peverell; F: Coby Fitzsimmons, Jacques Kabore, Alexander Tremonti; R: Archer Gardiner, Miles Hemann-Petersen, Luke Kirk; Int: Lenny Foard, Jayden Lawson, Patrick McCormack

WODONGA RAIDERS v WODONGA

WODONGA RAIDERS

B: Thomas Ingram, Benjamin Jones, Sam McKenzie; HB: Hugh Kavanagh, Samuel Stefani, William Webb; C: Oliver Robertson, Jordan Harding, Mitchell Way; HF: Max Hudson, Ben Hernan, Jack Stewart; F: Ned Twycross, Charlie St John, Zac Whitsed; R: Archer Scammell, Noah Smith, Harry Moxey; Int: Sean Barran, Wil Conway, Myles Harding, Declan Rochow

WODONGA

Selected from: Jett Cassidy, Mitch Damm, Caleb Loorham, George Mckimmie, Jacob Murphy, Brock Murray, Denis Mutsinzi, Finley North, Zac Nugent, Ned Quinn, Aaron Reichman, Ethan Ritchie, Ivan Rogers, Trent Scott, Will Shannon, Shaun Spooner, Dylan Van Klaveren, Bailey Williamson, Cal Wilson, Jack Zuber

COROWA-RUTHERGLEN v WANGARATTA

COROWA-RUTHERGLEN

B: Hayden Kilsby, Wil Julian, Tom Meerton; HB: Matthew Bush, Ned Taylor; C: Matthew Hince, Jesse Johnstone, Hayden Sampson; HF: Matthew Halton, Caleb Black; F: Luke Heagney, Ryan Beveridge, Aaron Spencer; R: Marcus Reid, Finn Osborne, Oliver Struve; Int: Benjamin Black, Jay Compton, Caleb Johnson, Jackson Lewis

WANGARATTA

B: Harvey Burgan, Dominic Walker, Jett Roberts; HB: Ethan Guy, Tom Montgomery; C: Jayden Adamo, Braeden Marjanovic; HF: Fraser Holland-Dean, Ryan Battin, William O'Keefe; F: Harrison Bell, Xavier Laverty, Jesse Hurley; R: Joseph Gray, Harrison Hewitt, Waitai Tua; Int: Oliver Scalzo, Ben Scott, Luke Shepherd, Daniel Tidball

MYRTLEFORD v YARRAWONGA

MYRTLEFORD

B: Tom Crisp, Jake Rigoni, Rune Follett; HB: Billy Griska, Nicholas Ferguson, Angus Pronk; C: Nate Bevacqua, Degan Dolny, Liam Eaton; HF: Damon Harrington, Jobe Brock, Liam Stephens; F: Addison Bedendo, Levi Young, Tom Sparks; R: Mikka Paulsen, Josh Jones, Thomas Cappellari; Int: Austen Hargreaves, Zachary Kirk, Jack Venville

YARRAWONGA

B: William Connell, Hugh Mullins, Brendan Ryan; HB: Zac A Fraser, Sam Hemphill, James Shaw; C: Aidan Fennell, Hunter Surrey, Henry Howard; HF: Alex A'Vard, Ned Pendergast, Zac Howard; F: Damon Kaine, Ben Coghill, Matthew Nieuwenhout; R: Kyal Tyson, Oscar Willis, Benjamin Woodburn

WANGARATTA ROVERS v LAVINGTON

WANGARATTA ROVERS

B: Nathan Gamble, Brodie Paul, Charlie Young; HB: Joel Smith, Charles Ledger, Frederic Wilkinson; C: Noah Harding, Darcy Wilson, Rufus Niedra; HF: Luca Gisonda, Alexander Dowsley; F: Samuel Henderson, James Kelly, Thomas Rosser; R: Samuel Maher, Alex McCarthy, William Sharp; Int: Harry Doyle, Lukas Jakobsson, Kyle McQuade, Billy O'Meara

LAVINGTON

B: Riley Heywood, Tyler O'Callaghan; HB: Charles Voss, Nicholas Brennan; C: Samuel Vanderlinde, Jake Nicholson; HF: Charlie Sanson, Corey Brown; F: Clancy Gledhill, Elias Schramm; R: Ky McFaull, Harrison Browne; Int: Ned Haebich, Tom Watt