This list is based on Senior matches only. If you have any information regarding this section, please email me. I apologise for any omissions.
Player
|
Match
|
League
|
Rnd
|
Week 19 - August 8th
Benjamin Hood |
South Rovers v Deakin Uni |
Warnambool & District |
18 |
Sam La Parta |
Undera v Avenel |
Kyabram & District |
16 |
Brad O'Connor |
Robinval v Mildura |
Sunraysia |
17 |
Wade Porter |
Upwey Tecoma v Mount Evelyn |
Yarra Valley Mountain District - Div 1 |
16 |
Grant Weeks | Colbinabbin v North Bendigo | Heathcote & District | 15 |
Week 18 - August 1st
Jamahl Liddle |
South Mildura v Irymple | Sunraysia | 16 |
Tom Webster |
Bonnie Doon v Swanpool | Benalla & District |
17 |
Week 16 - July 20th
Jackson McLeod |
Thomson v Winchelsea |
Geelong & District |
14 |
Nathan McDonald |
Churchill v TTU |
North Gippsland |
16 |
Week 12 - June 20th
Darren Sheen |
Cora Lynn v Koo Wee Rup |
Ellinbank & District |
10 |
James Staude |
Harrow Balmoral v Taylors Lake |
Horsham & District |
9 |
Week 11 - June 13th
Timothy Aitken |
Traralgon v Leongatha |
West Gippsland Latrobe |
8 |
Sean Bedgood | Nullawil v Hay | Golden Rivers | 9 |
Nicholas Coghlan | Irmyple v Merbein | Sunraysia | 10 |
Mark Perryman | Boort v St Arnaud | North Central | 8 |
Week 9 - May 30th
Aaron James |
North Bendigo v Mt Pleasant |
Heathcote & District |
7 |
Owen Lewis |
Inverleigh v Geelong West |
Geelong & District |
7 |
Week 8 - May 23rd
Grant Cameron |
Woorndoo Mortlake v Tatyoon | Mininera & District |
7 |
Week 7 - May 16th
Mick Whelan |
Heathmere v Sandford | South West District |
6 |
Week 6 - May 9th
Matthew Schrama |
Panmure v Old Collegians |
Warrnambool & District |
6 |
Week 5 - May 2nd
Kurt Ashman | Bridgewater v Bears Lagoon Serpentine | Loddon Valley | 3 |
David Hill | Omeo Benambra v Buchan | Omeo & District | 3 |
Aaron James | North Bendigo v White HIlls | Heathcote & District | 3 |
Chase Strawhorn |
Jerilderie v Wunghnu |
Picola & District - Nth West |
3 |
Week 3 - April 18th
Peter Aredndshurst | Goorambat v Tatong |
Benalla & District |
2 |
Todd McCrickard | Alvie v Otway Districts |
Colac & District |
1 |
Danny Pridham |
Westerns v Branxholme Wallacedale |
South West District |
2 |
Week 1 - April 4th
Jason Bell |
Wentworth v Merbein |
Sunraysia |
1 |
Luke James |
Catani v Nyora |
Ellinbank & District |
1 |
Heath Jamison |
Queenscliff v Newcomb Power |
Bellarine |
1 |