Omnia   

This list includes Seniors, Reserves and Third 18 winners from all leagues covered on countryfootyscores.com plus a few extras and will begin to be updated as soon as information becomes available for the 2016 season.

 
League Seniors Reserves Thirds Fourths
 
Alberton  Fish Creek Dalyston   Inverloch-Kongwak Fish Creek 
Ballarat  Bacchus Marsh East Point East Point East Point
Bellarine Geelong Amateur  Torquay  Geelong Amateur 
Bendigo Sandhurst Sandhurst Strathfieldsaye -
Central Highlands Springbank Springbank   Beaufort  Buninyong
Central Murray  Kerang  Koondrook Barham Cohuna -
Colac & District
 Birregurra  Alvie Alvie  Irrewarra-Beeac 
Ellinbank & District  Cora Lynn  Warragul Industrials Garfield Cora Lynn
East Gippsland  Lindenow  Boisdale Briagolong Wy Yung Lakes Entrance 
Farrer (NSW) East Wagga Kooringal East Wagga Kooringal North Wagga -
Geelong  Leopold  Newtown Chilwell St Mary's -
Geelong & District  Bell Post Hill North Geelong  North Geelong  -
Gippsland League  Maffra Traralgon Bairnsdale Moe
Golden Rivers Murrabit Macorna Ultima Macorna
Goulburn Valley  Kyabram  Mansfield  Shepparton United -
Hampden  Koroit  North Warrnambool Cobden South Warrnambool
Heathcote & District  North Bendigo  White Hills  Leitchville Gunbower  -
Horsham & District  Southern Mallee Giants  Taylors Lake Noradjuha-Quantong Kalkee
Hume (NSW)  Brock-Burrum Osborne Henty Holbrook
Kowree Naracoorte Tatiara (SA)  Penola  Penola Bordertown Kingston
Kyabram & District  Nagambie  Nagambie Merrigum -
Loddon Valley  Bridgewater Bridgewater YCW -
       
Maryborough Castlemaine District Navarre Lexton Carisbrook Trentham
Mid Gippsland Newborough  Yallourn Yallourn North Mirboo North Newborough
Millewa Bambill - - -
Mininera & District  Tatyoon  Penshurst Glenthompson Dunkeld -
Murray Nathalia Moama Moama Cobram 
Nepean  Hastings Rosebud Sorrento -
Northern Riverina (NSW) Tullibigeal - Lake Cargelligo  Ungarie
North Central  Charlton Boort Charlton Donald
North Gippsland Sale City Sale City Sale City -
Omeo & District  Lindenow South  Swan Reach
Ovens and King Glenrowan Tarrawingee Alpine Eagles -
Ovens & Murray Albury Yarrawonga Yarrawonga -
Peninsula  Frankston YCW  Mt Eliza  Mt Eliza -
Picola & District - South East Shepparton East Dookie United Katandra Tungamah
Picola & District - North West  Picola United Picola United   Deniliquin Rovers  Strathmerton
Riddell  Diggers Rest  Diggers Rest  Rupertswood -
Riverina (NSW)  Wagga Tigers Wagga Tigers Griffith Swans -
Sapphire Coast (NSW) Tathra Bega Tathra Bega Merimbula Diggers Bermagui
South East  Cranbourne Cranbourne Berwick -
South West District Tyrendarra Tyrendarra - -
Sunraysia Ouyen United  Ouyen United Robinvale-Euston -
Tallangatta & District  Thurgoona Kiewa Sandy Creek Yackandandah Yackandandah
Upper Murray Federal   Cudgewa Tumbarumba Corryong 
Warrnambool District Nirranda Merrivale South Rovers Merrivale
Western Border  North Gambier North Gambier West Gambier  Millicent
Wimmera Horsham Saints    Horsham Demons  Ararat Rats 
Yarra Valley - Division 1 Healesville  Olinda Ferny Creek  Mt Evelyn  -
Yarra Valley - Division 2  Gembrook Cockatoo Yarra Glen  - -