Omnia   

A list of all the 2012 premiership clubs, which includes Seniors, Reserves and Third 18 winners from all leagues covered on countryfootyscores.com plus a few extras.

This list will begin as soon as information becomes available for the 2012 season.

 
League Seniors Reserves Thirds
 
Alberton Kilcunda Bass Phillip Island Korumburra Bena
Ballarat Sunbury Redan Redan
Bellarine Queenscliff Ocean Grove  
Bendigo Golden Square Sandhurst Sandhurst
Central Highlands Daylesford Buninyong Springbank
Central Murray Kerang Swan Hill Koondrook Barham
Colac & District
Forrest Irrewarra-Beeac Birregurra
Ellinbank & District Bunyip Neerim Neerim South Cora Lynn
East Gippsland Lucknow Lakes Entrance Lakes Entrance
Farrer (NSW) Temora TRYC North Wagga
Geelong South Barwon St Joseph's St Mary's
Geelong & District Bell Post Hill Bell Post Hill -
Gippsland League Sale Leongatha Bairnsdale
Golden Rivers Nullawil Nullawil Wandella
Goulburn Valley   Mooroopna Shepparton
Hampden Warrnambool Camperdown Terang Mortlake
Heathcote & District LBU White Hills Leitchville Gunbower
Horsham & District Kalkee Rupanyup Laharum
Hume (NSW) Osborne Howlong Rand Walbundrie
Kowree Naracoorte Tatiara (SA) Bordertown Kybybolite Bordertown
Kyabram & District Violet Town Tallygaroopna Lancaster
Loddon Valley Bridgewater Mitiamo YCW
Mallee Walpeup Underbool Walpeup Underbool Ouyen United
Maryborough Castlemaine District Carisbrook Lexton Navarre
Mid Gippsland Trafalgar Newborough Newborough
Millewa Werrimull - -
Mininera & District Penshurst Tatyoon Tatyoon
Mornington - Peninsula Frankston YCW Frankston YCW Mt Eliza
Mornington - Casey Cardinia Narre Warren Berwick Berwick
Mornington - Nepean Sorrento Frankston Bombers Somerville
Murray Nathalia Mulwala Congupna
Northern Riverina (NSW) Lake Cargilligo West Wyalong Girral Lake Cargellico
North Central Wedderburn Donald Donald
North Gippsland Heyfield Sale City Sale City
Omeo & District Lindenow South - Buchan
Ovens and King North Wangaratta North Wangaratta Alpine Eagles
Ovens & Murray Yarrawonga Yarrawonga Wangaratta
Picola & District NW - Jerilderie
SE -  Shepparton East
NW - Deniliquin Rovers
SE -  Shepparton East
NW - Jerilderie
SE -  Dookie United
Riverina (NSW) Narrandera Wagga Tigers Wagga Tigers
Sapphire Coast (NSW) Tathra Diggers Diggers
South West District Heywood Westerns -
Sunraysia Wentworth Wentworth Mildura
Tallangatta & District Mitta United Thurgoona Wahgunyah
Upper Murray Tumbarumba Corryong Federal
Warrnambool District Panmure Merrivale South Rovers
Western Border North Gambier North Gambier Portland
Wimmera Horsham Warrack Eagles Ararat
Yarra Valley - Division 1 Woori Yallock Healesville Wandin
Yarra Valley - Division 2 Belgrave Seville Seville