This weeks additions in bold.
If you have any information regarding this section, please email me. I apologise for any omissions.
Drawn Games
|
Score
|
Team and match
|
Round
|
League
|
8.6 54 v 7.12 54 | Kerang Balranald | 14 | Central Murray FNL |
11.8 74 v 11.8 74 | Cranbourne v Woori Yallock | 12 | AFL Outer East - Premier |
9.7 61 v 8.13 61 | Maldon v Lexton | 12 | Maryborough Castlemaine District FNL |
12.8 80 v 12.8 80 | Finley v Mulwala | 11 | Murray FNL |
8.15 63 v 9.9 63 | Tooradin Dalmore v Garfield | 10 | West Gippsland FNL |
11.9 75 v 12.3 75 | Phillip Island v Dalyston | 9 | West Gippsland FNL |
7.11 53 v 7.11 53 | Shepparton Swans v Seymour | 8 | Goulburn Valley FNL |
10.7 67 v 9.13 67 | Robinvale-Euston v Irymple | 7 | Sunraysia FNL |
14.8 92 v 14.8 92 | Geelong Amateur v Anglesea | 7 | Bellarine FNL |
10.12 72 v 11.6 72 | Lake Wendouree v Ballarat | 5 | Ballarat FNL |
13.8 86 v 13.8 86 | Buchan v Bruthen | 7 | Omeo & District FNL |
12.11 83 v 13.5 83 | Bullioh v Federal | 3 | Upper Murray FNL |
17.7 109 v 17.7 109 | Kiewa Sandy Creek v Barnawartha | 6 | Tallangatta & District FNL |
8.5 53 v 7.11 53 | Dederang Mt Beauty v Tallangatta | 6 | Tallangatta & District FNL |
5.2 32 v 3.14 32 | Yarragon v Nyora | 5 | Ellinbank & District FNL |
9.14 68 v 9.14 68 | Wandella v Ultima | 4 | Golden Rivers FNL |
8.8 56 v 7.14 56 | Wodonga Saints v Mitta United | 4 | Tallangatta & District FNL |
13.12 90 v 14.6 90 | North Warrnambool v Portland | 1 | Hampden FNL |
Close Games
|
Scores
|
Teams and match
|
Round
|
League
|
14.12 96 v 14.13 97 | Chiltern v Baranawartha | QF | Tallangatta & DIstrict FNL |
11.11 77 v 11.10 76 | Longwarry v Poowong | QF | Ellinbank & District FNL |
8.12 60 v 8.11 59 | Hastings v Seaford | 17 | MPNFNL - Div 2 |
20.7 127 v 19.12 126 | North Bendigo v LBU | 16 | Heathcote & District FNL |
17.11 113 v 17.10 112 | Mornington v Rosebud | 15 | MPNFNL - Div 1 |
13.10 88 v 13.9 87 | Grovedale v St Albans | 14 | Geelong FNL |
8.9 57 v 8.8 56 | Neerim Neerim South v Ellinbank | 15 | Ellinbank & District FNL |
6.10 46 v 6.11 47 | Frankston Bombers v Pines | 14 | MPNFNL - Div 1 |
10.6 66 v 8.19 67 | SM Giants v Minyip Murtoa | 13 | Wimmera FNL |
10.4 64 v 9.9 63 | Avoca v Maldon | 11 | Maryborough Castlemaine District FNL |
6.11 47 v 6.10 46 | Sebastopol v Melton | 12 | Ballarat FNL |
3.10 28 v 4.3 27 | Paynesville v Lakes Entrance | 13 | East Gippsland FNL |
6.9 45 v 6.10 46 | Laharum v Pimpinio | 13 | Horsham & District FNL |
9.14 68 v 11.3 69 | Deniliquin Rovers v Katamatite | 11 | Picola & District FNL |
14.13 97 v 14.12 96 | East Warrnambool v Timboon Demons | 11 | Warrnambool & District FNL |
13.13 91 v 13.12 90 | Seymour v Tatura | 10 | Goulburn Valley FNL |
10.6 66 v 8.17 65 | Sandhurst v Golden Sqaure | 7 | Bendigo FNL |
10.16 76 v 11.11 77 | Port Fairy v North Warrnambool | 7 | Hampden FNL |
11.4 70 v 10.9 69 | Mathoura v Katunga | 5 | Picola & District FNL |
9.10 64 v 9.11 65 | Tyabb v Karingal | 6 | MPNFNL - Div 2 |
12.9 81 v 11.16 82 | Mooroopna v Seymour | 6 | Goulburn Valley FNL |
10.12 72 v 11.7 73 | Leongatha v Warragul | 4 | Gippsland FNL |
10.9 69 v 10.8 68 | Ballan v Carngham Linton | 5 | Central Highlands FNL |
12.16 88 v 13.11 89 | Rumbalara v Cobram | 4 | Murray FNL |
15.7 97 v 14.12 96 | Bullioh v Cudgewa | 1 | Upper Murray FNL |