League |
Best and Fairest Winner |
Club |
Alberton | ||
Ballarat | Jarrod Edwards |
Redan |
Bellarine | Christian Roberston | Anglesea |
Benalla & District | ||
Bendigo | Shannon Milward |
Eaglehawk |
Central Highlands | Louis Franc |
Beaufort |
Central Murray | ||
Colac & District | Andrew Kelly |
Alvie |
Ellinbank & District | Anthony Oldmeadow | Nar Nar Goon |
East Gippsland | James Gibbs Xavier Ryan Kane Ashwood |
Barinsdale Lakes Entrance Wy Yung |
Farrer (NSW) | Nathan McDonald | The Rock Yerong Creek |
Geelong | Torin Baker Paul Carson |
St. Joseph's Geelong West-St Peters |
Geelong & District | ||
Golden Rivers | ||
Goulburn Valley | Rowan Priest Linc Withers |
Benalla Kyabram |
Hampden | ||
Heathcote & District | Ben Johnston |
Colbinabbin |
Horsham & District | ||
Hume (NSW) | Graham Fruean |
Culcairn |
Kowree Naracoorte Tatiara (SA) | ||
Kyabram | Chris Eddy Mark Young |
Lancaster Ardmona |
Lexton Plains | Stephen Ross |
Natte Bealiba |
Loddon Valley | Lee Franklin |
Marong |
Mallee | Justin Clarke | Beulah |
Maryborough Castlemaine District | Ian Martin |
Talbot |
Mid Gippsland | Don Webb | Mirboo North |
Millewa | ||
Mininera & District | Lachlan Barr Murray Habel |
Caramut Hawkesdale Macarthur |
Mornington - Peninsula | Christopher Irving |
Seaford |
Mornington - Casey Cardinia | Bradley Scalzo |
Narre Warren |
Mornington - Nepean | Daniel Smith |
Red Hill |
Murray | Daryl Harrison Lee Warnett |
Tongala Tocumwal |
North Central | ||
North Gippsland | Stephen Hazelman |
Gormandale |
Northern Riverina (NSW) | Kaine Malone |
Barellan |
Omeo & District | Noel Jansz Damien Tubb |
Lindenow South Swifts Creek |
Ovens and King | Finton Eames Matt Kelly |
Tarrawingee Bright |
Ovens & Murray | Jake Ryan |
Corowa Rutherglen |
Picola & District | Stephen Scott |
Waaia |
Riverina (NSW) | ||
South West District | ||
Sunraysia | Richard Handreck |
Robinvale |
Tallangatta & District | Cameron McNeil |
Barnawartha |
Upper Murray | William Nichol | Bullioh |
Warrnambool District | Matt Steel |
Allansford |
Western Border | Marcus England |
Portland |
West Gippsland Latrobe | ||
Wimmera | Alan Batchelor |
Ararat |
Yarra Valley - Division 1 | Scott Tregoning |
Olinda Ferny Creek |
Yarra Valley - Division 2 | Russell Cowan |
Powelltown |