League |
Best and Fairest Winner |
Club |
Alberton | Aaron Ware | Wonthaggi Power |
Ballarat | Jarrod Edwards | Redan |
Bellarine | Lindasy Smith | Geelong Amatuer |
Benalla & District | Christopher Dunne | Bonnie Doon |
Bendigo | Lee Coghlan | Sandhurst |
Central Highlands | Jaye Cahir | Dunnstown |
Central Murray | Eric Kuret Ryan O'Sullivan |
Balranald Tooleybuc Manangatang |
Colac & District | Khan Beckett | Irrewarra-Beeac |
Ellinbank & District | Chris Urie | Neerim South |
East Gippsland | Luke Dyer | Lindenow |
Farrer (NSW) | Brad Aiken | CAK |
Geelong | Nick Batchelor | Bell Park |
Geelong & District | Jace Kelly | Inverleigh |
Golden Rivers | Luke Maher | Quambatook |
Goulburn Valley | Brian Durbidge | Shepparton Swans |
Hampden | Josh walters | Warrnambool |
Heathcote & District | Ben Johnston | Colbinabbin |
Horsham & District | Steve Schultz | Kalkee |
Hume (NSW) | Nathan McPherson | Lockhart |
Kowree Naracoorte Tatiara (SA) | ||
Kyabram | Paul Burnett | Lancaster |
Lexton Plains | Jason Hill | Carngham Linton |
Loddon Valley | Luan Marsh | Pyramid Hill |
Mallee | Scott Weekly | Sea Lake Nandaly |
Maryborough Castlemaine District | James McNamee | Dunnoly |
Mid Gippsland | Ben Damschke | Yarragon |
Millewa | Denny Fox Tim Robinson |
Bambill Gol Gol |
Mininera & District | Luke Fisher | SMW Rovers |
Mornington - Peninsula | Chris Irving | Seaford |
Mornington - Casey Cardinia | Russell Gabriel | Doveton |
Mornington - Nepean | John Flack | Tyabb |
Murray | Lee Warnett | Tocumwal |
North Central | Glenn Handley Michael Henningsen |
Wedderburn Boort |
North Gippsland | Stuart Anderson | Heyfield |
Northern Riverina (NSW) | Matt Smith |
West Wyalong Girral |
Omeo & District | Adam Rees Daniel Perrin |
Swan Reach Swifts Creek |
Ovens and King | Steve Nightingale | Bright |
Ovens & Murray | Michael Stevens | Yarrawonga |
Picola & District | Nth West - Andrew May Sth East - jason Wild |
Deniliquin Rovers Katamatite |
Riverina (NSW) | Paul Scoullar | Leeton Whitton |
South West District | Zac McDonald | Coleraine |
Sunraysia | Don Falvo | Robinvale |
Tallangatta & District | John Paola | Yackandandah |
Upper Murray | James Cleven | Cudgewa |
Warrnambool District | Luke Madden | Kolora-Noorat |
Western Border | Marcus England | Portland |
West Gippsland Latrobe | Adrian Cox Michael Geary |
Sale Traralgon |
Wimmera | Aaron Batchelor | Aararat |
Yarra Valley - Division 1 | Patrick Sharp | Woori Yallock |
Yarra Valley - Division 2 | Scott Tregoning | Olinda Ferny Creek |